O nás

Martina Kroupová

Od roku 2000 se věnuji starověkým čínským uměním. Začala jsem cvičit Taiji pod vedením mistra Zhai Hong Yin. O rok později jsem započala studium na 1. škole Tradiční Čínské Medicíny v Praze obor čínská fytoterapie a v průběhu studia jsem objevovala taje dalších taoistických umění jako je Yi Jing a Feng Shui.

Po první mateřské přestávce jsem v roce 2009 nastoupila studium Zdravotního Qi Gong u výborného, celosvětově známého učitele dr.Bernarda Shanonna na International College od Medical Qigong v Californii v USA a prošla celým transformačním programem, včetně dvouletého doktorského programu. Stala jsem se žačkou 22. generace linie Dračí brány Long Men Pai, v Taoistickém klášteře Temple of Peace and Virtue, založeném Bernardem Shannonem. Součástí mé cesty byly také výpravy do Číny, do kláštera v Qing Cheng Shan v provincii Sečuán, kde jsem měla možnost studovat taoistické nauky pod vedením moudré abatyše tamního kláštera Zhang Ming Xin.

V Praze jsem se ve stejném období věnovala studiu Kraniosakrální osteopatie, ve výcviku pod vedením Jany Holubové, ze kterého do dnešního dne čerpám. Následně jsem se hlouběji zabývala touto metodou na kurzech skvělého francouzského osteopata a naturopata Erica le Neudera. Jeho specifická metoda patří do oblasti jemné moderní osteopatie. O několik let později jsem nastoupila do výcviku kraniosakrální biodynamiky, vedeném zakladatelkou Institutu Cranio Sacrální Biodynamiky Abhou Sajwel. Následně jsem se účastnila postgraduálních kurzů Stillness Touch, Dotek Ticha a Klidu pro Evoluci vědomí , kterou rozvinul učitel a autor Charles Ridley.

Qi Gong a Nei Gong jsem dále studovala také u zakladatele Lotus Nei Gong, skvělého učitele a autora mnoha knih Dama Mitchella a Ženský Qi Gong u jeho ženy Roni Edlund a zkušené učitelky Sophie Johnson.

Působila v programu Restart Life, který pomáhal lidem s problémy se závislostí na alkoholu, úzkostmi, depresemi a vyhořením. Předávala jsem klientům základy Qi Gongu jako nástroj pro seberegulaci.

Pustila jsem se také do objevování metody hluboké buněčné terapie pomocí terapeutických ladiček, která mě velmi oslovila. Nejprve jsem se věnovala online studiu u zahraničních lektorů. Poté jsem se vypravila na kurz milé lektorky a autorky Zuzany Dlhopolcové na Slovensko, který mě obohatil novými znalostmi a dovednostmi a hlavně přímou zkušeností s touto metodou. Nyní dále pokračuji v online studiu.

V následujícím roce mi vstoupila do cesty další metoda frekvenčního léčení a to biorezonance přístrojem BICOM. Po absolvování vydatného základního školení s úžasnou Mudr. Claudií Gregušovou, pokračuji ve studiu s Mudr. Josefem Pekárkem a zahraničními lektory, kteří do ČR pravidelně přijíždějí. Nejlepší školou je mi praxe, ze které neustále čerpám cenné zkušenosti.

V současné době používám nabyté zkušenosti a dovednosti v individuálních terapiích s klienty. Využívám metod Kraniosakrální biodynamiky, biorezonance Bicom, terapeutických ladiček, Bachových esencí a terapií na dálku. Vedu pravidelné kurzy cvičení Qi Gong pro veřejnost a pořádám kurzy Qi Gongu pro ženy ve škole taoistických vnitřních umění Lotus Nei Gong Prague, kterou jsem se svým manželem založila. V posledních letech nabízím kurzy také v online prostředí.

Syntézou toho, co jsem se naučila od mnoha významných učitelů a terapeutů a mé mnohaleté praxe, vnikla nová transformační metoda, kterou jsem nazvala Posvátný dotek. Tuto nemedicínskou metodu, určenou především pro laiky se zájmem o transformační práci, vyučuji na kurzech Umění posvátného doteku.

Mojí velkou vášní jsou bylinky, které sbírám a různými způsoby extrahuji. Vyrábím převážně tinktury, ale také octy, oleje a květové vody. Z metod extrakce jsem si oblíbila a používám zejména perkolaci a soxhletaci. Z vytvořených jednodruhových tinktur míchám směsi na preventivní použití i na různé neduhy. Poslední dobou se ubírám cestou spagýrie a postupně odkrývám její obrovský potenciál.

Vlastimil Kroupa

Vlasta se k taoistickým naukám dostal v roce 2000, kdy začal studovat Taijiquan pod vedením mistra Zhai Hong Yin.  Dále následovalo několik let, během nichž vyzkoušel různé Qi Gongové systémy až nakonec opět na nějakou dobu zakotvil u rodiny Zhai. Tentokrát u Zhai Jun, které je velmi vděčný za výbornou průpravu taoistickými naukami. 

V roce 2009 započal studium u dalšího skvělého učitele, dr. Bernarda Shannona  v Californii, u kterého studoval Medical Qi Gong, Baguazhang a taoistické meditace. 

V současné době Vlasta studuje pod vedením celosvětově vyhledávaného učitele a autora mnoha knih, Dama Mitchella, jehož je osobním žákem. Pod Damovo vedením studuje již několik let Neigong, Baguazhang, Taijiquan, Xyingi, Neidan a Čínskou medicínu. Spolu se svou  ženou Martinou a kolegou Petrem Gažákem, založili českou pobočku Damovo školy, Lotus Nei Gong Prague, s cílem co nejlépe šířit taoistické nauky v České Republice.